Zoom the image with the mouse
Norsat International Inc.
Norsat MLINK-100230 Pedestal Control Unit Assembly for COM100X Antenna
Product Code:
MLINK-100230
Condition:
New
Availability:
10 - 12 Weeks
Weight:
0.00 KGS
$0.00
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Dynamic Range | RSSD: 60dB (-75dBm to -15dBm) |
| Input Frequency Band 1 | RSSD: 950MHz - 1750MHz |
| PCU Operating Power | 48V DC, 2.3A max. |
| Receiver Bandwidth | RSSD: 300KHz (±150KHz from Center frequency) |
| RF SPECIFICATIONS | |
| Input Level | DVB-S2 ACM Tuner: -65dBm to -25dBm |
| Input Structure | DVB-S2 ACM Tuner: F type female |
| LNB Control | DVB-S2 ACM Tuner: DiSEqC 2.x – 22KHz interface |
| Rx Frequency | DVB-S2 ACM Tuner: 950MHz - 2150MHz |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Operating Power | RSSD: 8W max. |
| Operating Voltage | RSSD: 12V DC |
| Output Voltage | RSSD: 0V to 3V |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Operating Temperature | RSSD: -20℃ - +55℃ |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| Country Of Origin | Made in the Republic of Korea |
| ECCN Number | 5A991.G |
| Ex Works | Richmond, BC, Canada |
| Harmonized System Code | 8517690000 |
5 customers are viewing this product
Details
Using to control the antenna’s pedestal (motor units, sensors, GPS).
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Dynamic Range | RSSD: 60dB (-75dBm to -15dBm) |
| Input Frequency Band 1 | RSSD: 950MHz - 1750MHz |
| PCU Operating Power | 48V DC, 2.3A max. |
| Receiver Bandwidth | RSSD: 300KHz (±150KHz from Center frequency) |
| RF SPECIFICATIONS | |
| Input Level | DVB-S2 ACM Tuner: -65dBm to -25dBm |
| Input Structure | DVB-S2 ACM Tuner: F type female |
| LNB Control | DVB-S2 ACM Tuner: DiSEqC 2.x – 22KHz interface |
| Rx Frequency | DVB-S2 ACM Tuner: 950MHz - 2150MHz |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Operating Power | RSSD: 8W max. |
| Operating Voltage | RSSD: 12V DC |
| Output Voltage | RSSD: 0V to 3V |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Operating Temperature | RSSD: -20℃ - +55℃ |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| Country Of Origin | Made in the Republic of Korea |
| ECCN Number | 5A991.G |
| Ex Works | Richmond, BC, Canada |
| Harmonized System Code | 8517690000 |