Norsat International Inc.
Norsat PLD14 Matrice 30 Dual-Hook Dropper
Product Code:
PLD14
Condition:
New
Availability:
10 - 12 Weeks
Weight:
0.00 KGS
Width:
6.00
(cm)
Height:
2.80
(cm)
Depth:
7.60
(cm)
$1,024.00
A dual-channel lightweight payload dropper for M30 series drones.
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Drone Compatibility | DJI Matrice 30 |
| Payload Capacity | 2 kg per channel |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| System Power | 14 W |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Control Software | Pilot2 |
| Interface Type | Type-C |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 28 mm |
| Product Length | 76 mm |
| Product Weight | 90 g |
| Product Width | 60 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| Country Of Origin | CHINA |
| ECCN Number | N/A - No US Content |
| Harmonized System Code | N/A - Services |
5 customers are viewing this product
Details
A dual-channel lightweight payload dropper for M30 series drones.
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Drone Compatibility | DJI Matrice 30 |
| Payload Capacity | 2 kg per channel |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| System Power | 14 W |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Control Software | Pilot2 |
| Interface Type | Type-C |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 28 mm |
| Product Length | 76 mm |
| Product Weight | 90 g |
| Product Width | 60 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| Country Of Origin | CHINA |
| ECCN Number | N/A - No US Content |
| Harmonized System Code | N/A - Services |