A stabilized high-output searchlight for long-range illumination.
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Beam Angle | 17° |
| Drone Compatibility | DJI Matrice 30 |
| Luminous Flux | 10,000 lm |
| Tilt Angle | 0°–90° |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Searchlight Power | 90 W (peak) |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Control Software | Pilot2 |
| Interface Type | Type-C |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 56 mm |
| Product Length | 88 mm |
| Product Weight | 230 g |
| Product Width | 88 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| Country Of Origin | CHINA |
| ECCN Number | N/A - No US Content |
| Harmonized System Code | N/A - Services |
A stabilized high-output searchlight for long-range illumination.
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Beam Angle | 17° |
| Drone Compatibility | DJI Matrice 30 |
| Luminous Flux | 10,000 lm |
| Tilt Angle | 0°–90° |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Searchlight Power | 90 W (peak) |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Control Software | Pilot2 |
| Interface Type | Type-C |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 56 mm |
| Product Length | 88 mm |
| Product Weight | 230 g |
| Product Width | 88 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| Country Of Origin | CHINA |
| ECCN Number | N/A - No US Content |
| Harmonized System Code | N/A - Services |