Norsat International Inc.
Norsat PLD04 Matrice 4 Payload Dropper
Product Code:
PLD04
Condition:
New
Availability:
10 - 12 Weeks
Weight:
0.00 KGS
Width:
3.90
(cm)
Height:
2.60
(cm)
Depth:
5.70
(cm)
$428.00
A compact single-channel payload release module with warning light.
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Control Method | PSDK |
| Drone Compatibility | DJI Matrice 4E/4T |
| Number Of Channels | 2 |
| Payload Capacity | 2 kg per channel |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| System Power | 4 W (avg) |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Interface Type | Type-C |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Temperature Operational | –20°C to 60°C |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 26 mm |
| Product Length | 57 mm |
| Product Weight | 50 g |
| Product Width | 39 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| Country Of Origin | CHINA |
| ECCN Number | N/A - No US Content |
| Harmonized System Code | N/A - Services |
5 customers are viewing this product
Details
A compact single-channel payload release module with warning light.
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Control Method | PSDK |
| Drone Compatibility | DJI Matrice 4E/4T |
| Number Of Channels | 2 |
| Payload Capacity | 2 kg per channel |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| System Power | 4 W (avg) |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Interface Type | Type-C |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Temperature Operational | –20°C to 60°C |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 26 mm |
| Product Length | 57 mm |
| Product Weight | 50 g |
| Product Width | 39 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| Country Of Origin | CHINA |
| ECCN Number | N/A - No US Content |
| Harmonized System Code | N/A - Services |