| KEY SPECIFICATIONS | |
| Bandwith | 16.5 GHz |
| Frequency | 2 - 18.5 GHz |
| Noise Figure | N/A |
| RF SPECIFICATIONS | |
| Gain | N/A |
| Gain Ripple | N/A |
| Input VSWR | 1.7:1 max |
| Insertion Loss | 1.8 dB max (2000-18000MHz) 2.0 dB max (18000-18500MHz) |
| Isolation | 14 dB min (2000-18000MHz) 10 dB min (18000-18500MHz) |
| Ripple | N/A |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Amplitude Balance | 0.8 dB max |
| Coupling | 6 dB nom. |
| Impedance | 50 ohms |
| Power Handling Avg | 30 W max. |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Connectors Type | SMA-F |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Indoor Status | Yes |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 9.7 mm |
| Product Length | 76.2 mm |
| Product Width | 50.8 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| ECCN Number | EAR99 |
| Harmonized System Code | 8548000000 |
| Unit Packaging Weight | 115g |
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Bandwith | 16.5 GHz |
| Frequency | 2 - 18.5 GHz |
| Noise Figure | N/A |
| RF SPECIFICATIONS | |
| Gain | N/A |
| Gain Ripple | N/A |
| Input VSWR | 1.7:1 max |
| Insertion Loss | 1.8 dB max (2000-18000MHz) 2.0 dB max (18000-18500MHz) |
| Isolation | 14 dB min (2000-18000MHz) 10 dB min (18000-18500MHz) |
| Ripple | N/A |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Amplitude Balance | 0.8 dB max |
| Coupling | 6 dB nom. |
| Impedance | 50 ohms |
| Power Handling Avg | 30 W max. |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Connectors Type | SMA-F |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Indoor Status | Yes |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 9.7 mm |
| Product Length | 76.2 mm |
| Product Width | 50.8 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| ECCN Number | EAR99 |
| Harmonized System Code | 8548000000 |
| Unit Packaging Weight | 115g |