| KEY SPECIFICATIONS | |
| Bandwith | 6.8 GHz |
| Frequency | 0.4 - 7.2 GHz |
| Noise Figure | N/A |
| RF SPECIFICATIONS | |
| Gain | N/A |
| Gain Ripple | N/A |
| Input VSWR | 1.92:1 max |
| Insertion Loss | 2.5 dB max. |
| Isolation | 16 dB min (400-7200MHz) |
| Ripple | N/A |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Amplitude Balance | 0.5 dB max |
| Coupling | 6 dB nom. |
| Impedance | 50 ohms |
| Power Handling Avg | 30 W max. |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Connectors Type | SMA-F |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Indoor Status | Yes |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 14.0 mm |
| Product Length | 81.3 mm |
| Product Width | 96.5 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| ECCN Number | EAR99 |
| Harmonized System Code | 8548000000 |
| Unit Packaging Weight | 170 g |
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Bandwith | 6.8 GHz |
| Frequency | 0.4 - 7.2 GHz |
| Noise Figure | N/A |
| RF SPECIFICATIONS | |
| Gain | N/A |
| Gain Ripple | N/A |
| Input VSWR | 1.92:1 max |
| Insertion Loss | 2.5 dB max. |
| Isolation | 16 dB min (400-7200MHz) |
| Ripple | N/A |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Amplitude Balance | 0.5 dB max |
| Coupling | 6 dB nom. |
| Impedance | 50 ohms |
| Power Handling Avg | 30 W max. |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Connectors Type | SMA-F |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Indoor Status | Yes |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 14.0 mm |
| Product Length | 81.3 mm |
| Product Width | 96.5 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| ECCN Number | EAR99 |
| Harmonized System Code | 8548000000 |
| Unit Packaging Weight | 170 g |