A programmable multi-color warning light for public safety missions.
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Drone Compatibility | DJI Mavic 3 |
| Flash Modes | Sync / alternate, fast & slow |
| LED Quantity | 70 |
| Mounting Method | Arm horizontal mount |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| System Power | 8 W |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Control Software | Pilot2 |
| Interface Type | Type-C OTG |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Temperature Operational | –20°C to 60°C |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 6 mm |
| Product Length | 110 mm |
| Product Weight | 50 g |
| Product Width | 22 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| Country Of Origin | CHINA |
| ECCN Number | N/A - No US Content |
| Harmonized System Code | N/A - Services |
A programmable multi-color warning light for public safety missions.
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Drone Compatibility | DJI Mavic 3 |
| Flash Modes | Sync / alternate, fast & slow |
| LED Quantity | 70 |
| Mounting Method | Arm horizontal mount |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| System Power | 8 W |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Control Software | Pilot2 |
| Interface Type | Type-C OTG |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Temperature Operational | –20°C to 60°C |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 6 mm |
| Product Length | 110 mm |
| Product Weight | 50 g |
| Product Width | 22 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| Country Of Origin | CHINA |
| ECCN Number | N/A - No US Content |
| Harmonized System Code | N/A - Services |