A lightweight integrated searchlight and warning light module.
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Beam Angle | 16° |
| Drone Compatibility | DJI Mavic 3 |
| Luminous Flux | 3600 lm |
| Tilt Angle | 20°–90° |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Searchlight Power | 30 W |
| System Power | 36 W |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Control Software | Pilot2 |
| Interface Type | Type-C |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 48 mm |
| Product Length | 140 mm |
| Product Weight | 138 g |
| Product Width | 55 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| Country Of Origin | CHINA |
| ECCN Number | N/A - No US Content |
| Harmonized System Code | N/A - Services |
A lightweight integrated searchlight and warning light module.
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Beam Angle | 16° |
| Drone Compatibility | DJI Mavic 3 |
| Luminous Flux | 3600 lm |
| Tilt Angle | 20°–90° |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Searchlight Power | 30 W |
| System Power | 36 W |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Control Software | Pilot2 |
| Interface Type | Type-C |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 48 mm |
| Product Length | 140 mm |
| Product Weight | 138 g |
| Product Width | 55 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| Country Of Origin | CHINA |
| ECCN Number | N/A - No US Content |
| Harmonized System Code | N/A - Services |