| KEY SPECIFICATIONS | |
| Bandwith | 24.5 GHz |
| Frequency | 2 - 26.5 GHz |
| Noise Figure | N/A |
| RF SPECIFICATIONS | |
| Gain | N/A |
| Gain Ripple | N/A |
| Input VSWR | 1.6:1 max. |
| Insertion Loss | 1.2 dB max. |
| Isolation | 16 dB min (2000-8000MHz) 14 dB min (8000-18000MHz) 14dB min (18000-26500Mhz ) |
| Ripple | N/A |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Amplitude Balance | 0.20 dB max (2000-8000Mhz) , .30 dB max (8000-18000MHz) , .45 dB max (18000-26500MHz) |
| Coupling | 3 dB nom. |
| Impedance | 50 ohms |
| Power Handling Avg | 10 W max. |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Connectors Type | SMA-F |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Indoor Status | Yes |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 6.3 mm |
| Product Length | 45.5 mm |
| Product Width | 26.4 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| ECCN Number | EAR99 |
| Harmonized System Code | 8548000000 |
| Unit Packaging Weight | 47.6 g |
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Bandwith | 24.5 GHz |
| Frequency | 2 - 26.5 GHz |
| Noise Figure | N/A |
| RF SPECIFICATIONS | |
| Gain | N/A |
| Gain Ripple | N/A |
| Input VSWR | 1.6:1 max. |
| Insertion Loss | 1.2 dB max. |
| Isolation | 16 dB min (2000-8000MHz) 14 dB min (8000-18000MHz) 14dB min (18000-26500Mhz ) |
| Ripple | N/A |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Amplitude Balance | 0.20 dB max (2000-8000Mhz) , .30 dB max (8000-18000MHz) , .45 dB max (18000-26500MHz) |
| Coupling | 3 dB nom. |
| Impedance | 50 ohms |
| Power Handling Avg | 10 W max. |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Connectors Type | SMA-F |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Indoor Status | Yes |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 6.3 mm |
| Product Length | 45.5 mm |
| Product Width | 26.4 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| ECCN Number | EAR99 |
| Harmonized System Code | 8548000000 |
| Unit Packaging Weight | 47.6 g |