| KEY SPECIFICATIONS | |
| Bandwith | 7.5 GHz |
| Frequency | 0.5 - 8 GHz |
| Noise Figure | N/A |
| RF SPECIFICATIONS | |
| Gain | N/A |
| Gain Ripple | N/A |
| Input VSWR | 1.5:1 max. |
| Insertion Loss | 1.0 dB max. |
| Isolation | 12.5 dB min (500-600Mhz) 16 dB min (600-8000MHz) |
| Ripple | N/A |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Amplitude Balance | 0.6 dB max |
| Coupling | 3 dB nom. |
| Impedance | 50 ohms |
| Power Handling Avg | 20 W max. |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Connectors Type | N-F |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Indoor Status | Yes |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 19.1 mm |
| Product Length | 120.7 m |
| Product Width | 49 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| ECCN Number | EAR99 |
| Harmonized System Code | 8548000000 |
| Unit Packaging Weight | 363 g |
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Bandwith | 7.5 GHz |
| Frequency | 0.5 - 8 GHz |
| Noise Figure | N/A |
| RF SPECIFICATIONS | |
| Gain | N/A |
| Gain Ripple | N/A |
| Input VSWR | 1.5:1 max. |
| Insertion Loss | 1.0 dB max. |
| Isolation | 12.5 dB min (500-600Mhz) 16 dB min (600-8000MHz) |
| Ripple | N/A |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Amplitude Balance | 0.6 dB max |
| Coupling | 3 dB nom. |
| Impedance | 50 ohms |
| Power Handling Avg | 20 W max. |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Connectors Type | N-F |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Indoor Status | Yes |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 19.1 mm |
| Product Length | 120.7 m |
| Product Width | 49 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| ECCN Number | EAR99 |
| Harmonized System Code | 8548000000 |
| Unit Packaging Weight | 363 g |