A drone-mounted water sampler supporting fixed-depth environmental sampling.
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Cable Length | 10 m |
| Control Distance | Same as UAV communication distance |
| Drone Compatibility | DJI Matrice 400 |
| Intelligent Functions | Fixed-depth sampling, overload protection, emergency cut-off |
| Mounting Method | Belly buckle quick-mount |
| Sampling Volume | 1 L |
| Winch Speed | 0.1 m/s (adjustable) |
| Winch Tension | 35 N |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| System Power | 30 W |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Control Software | Pilot |
| Interface Type | SkyPort V2.0 / E-PORT / Type-C |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Temperature Operational | –20°C to 60°C |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 114 mm |
| Product Length | 124 mm |
| Product Weight | 745 g |
| Product Weight With Bottle | 1.3 kg |
| Product Width | 73 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| Country Of Origin | CHINA |
| ECCN Number | N/A - No US Content |
| Harmonized System Code | N/A - Services |
A drone-mounted water sampler supporting fixed-depth environmental sampling.
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Cable Length | 10 m |
| Control Distance | Same as UAV communication distance |
| Drone Compatibility | DJI Matrice 400 |
| Intelligent Functions | Fixed-depth sampling, overload protection, emergency cut-off |
| Mounting Method | Belly buckle quick-mount |
| Sampling Volume | 1 L |
| Winch Speed | 0.1 m/s (adjustable) |
| Winch Tension | 35 N |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| System Power | 30 W |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Control Software | Pilot |
| Interface Type | SkyPort V2.0 / E-PORT / Type-C |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Temperature Operational | –20°C to 60°C |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 114 mm |
| Product Length | 124 mm |
| Product Weight | 745 g |
| Product Weight With Bottle | 1.3 kg |
| Product Width | 73 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| Country Of Origin | CHINA |
| ECCN Number | N/A - No US Content |
| Harmonized System Code | N/A - Services |