| KEY SPECIFICATIONS | |
| Control Interface | Rotary Switch |
| Reference Signal | No reference |
| Tone Amplitude | 0.55 - 0.9 Vpp |
| Tone Duty Rate | 45% min. 55% max. |
| Tone Frequency | 20 - 24 kHz |
| RF SPECIFICATIONS | |
| Control Signal 1 | 13V / No Tone |
| Control Signal 2 | 13V / 22kHz Tone |
| Control Signal 3 | 18V / No Tone |
| Control Signal 4 | 18V / 22kHz Tone |
| Control Signal 5 | 22V / No Tone |
| Control Signal 6 | 22V / 22kHz Tone |
| Input Frequency Band 1 | 950 - 2150 MHz |
| Input Return Loss | 9.5 dB min. |
| Insertion Loss | 3.0 dB max. @ LNB port |
| Insertion Loss Ripple | 1.2 dB p-p max. @ LNB port |
| Output Return Loss | 9.5 dB min. |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Current Consumption | 500 mA max. |
| Power Requirements | +23 to +25 V DC |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| RF Connector | N Connector |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Temperature Operational | -40°C to +60°C |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 0.03 m |
| Product Length | 0.1 m |
| Product Weight | 0.67 kg |
| Product Width | 0.12 m |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| Aluminium Content | 0.25 kg |
| Aluminium COO | Made in Canada |
| Aluminium Total Value | 0.625 |
| Country Of Origin | Made in the Republic of Korea |
| ECCN Number | EAR99 |
| Ex Works | Richmond, BC, Canada |
| Harmonized System Code | 8517700000 |
| Warranty | 1 year |
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Control Interface | Rotary Switch |
| Reference Signal | No reference |
| Tone Amplitude | 0.55 - 0.9 Vpp |
| Tone Duty Rate | 45% min. 55% max. |
| Tone Frequency | 20 - 24 kHz |
| RF SPECIFICATIONS | |
| Control Signal 1 | 13V / No Tone |
| Control Signal 2 | 13V / 22kHz Tone |
| Control Signal 3 | 18V / No Tone |
| Control Signal 4 | 18V / 22kHz Tone |
| Control Signal 5 | 22V / No Tone |
| Control Signal 6 | 22V / 22kHz Tone |
| Input Frequency Band 1 | 950 - 2150 MHz |
| Input Return Loss | 9.5 dB min. |
| Insertion Loss | 3.0 dB max. @ LNB port |
| Insertion Loss Ripple | 1.2 dB p-p max. @ LNB port |
| Output Return Loss | 9.5 dB min. |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Current Consumption | 500 mA max. |
| Power Requirements | +23 to +25 V DC |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| RF Connector | N Connector |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Temperature Operational | -40°C to +60°C |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 0.03 m |
| Product Length | 0.1 m |
| Product Weight | 0.67 kg |
| Product Width | 0.12 m |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| Aluminium Content | 0.25 kg |
| Aluminium COO | Made in Canada |
| Aluminium Total Value | 0.625 |
| Country Of Origin | Made in the Republic of Korea |
| ECCN Number | EAR99 |
| Ex Works | Richmond, BC, Canada |
| Harmonized System Code | 8517700000 |
| Warranty | 1 year |