| KEY SPECIFICATIONS | |
| Bandwith | 20.5 GHz |
| Frequency | 6 - 26.5 GHz |
| Noise Figure | N/A |
| RF SPECIFICATIONS | |
| Gain | N/A |
| Gain Ripple | N/A |
| Input VSWR | 2:1 max. |
| Insertion Loss | 2.2 dB max (6000-18000MHz) 3.2 dB max (18000-26500MHz) |
| Isolation | 14 dB min (6000-26500MHz) |
| Ripple | N/A |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Amplitude Balance | 0.8 dB max (6000-18000MHz) 1.2 dB max (18000-26500MHz) |
| Coupling | 9 dB nom. |
| Impedance | 50 ohms |
| Power Handling Avg | 10 W max. |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Connectors Type | SMA-F |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Indoor Status | Yes |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 12.7 mm |
| Product Length | 103.9 mm |
| Product Width | 49 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| ECCN Number | EAR99 |
| Harmonized System Code | 8548000000 |
| Unit Packaging Weight | 230g |
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Bandwith | 20.5 GHz |
| Frequency | 6 - 26.5 GHz |
| Noise Figure | N/A |
| RF SPECIFICATIONS | |
| Gain | N/A |
| Gain Ripple | N/A |
| Input VSWR | 2:1 max. |
| Insertion Loss | 2.2 dB max (6000-18000MHz) 3.2 dB max (18000-26500MHz) |
| Isolation | 14 dB min (6000-26500MHz) |
| Ripple | N/A |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Amplitude Balance | 0.8 dB max (6000-18000MHz) 1.2 dB max (18000-26500MHz) |
| Coupling | 9 dB nom. |
| Impedance | 50 ohms |
| Power Handling Avg | 10 W max. |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Connectors Type | SMA-F |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Indoor Status | Yes |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 12.7 mm |
| Product Length | 103.9 mm |
| Product Width | 49 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| ECCN Number | EAR99 |
| Harmonized System Code | 8548000000 |
| Unit Packaging Weight | 230g |