| KEY SPECIFICATIONS | |
| Bandwith | 6.4 GHz |
| Frequency | 6 - 12.4 GHz |
| Noise Figure | N/A |
| RF SPECIFICATIONS | |
| Gain | N/A |
| Gain Ripple | N/A |
| Input VSWR | 1.58:1 max. |
| Insertion Loss | 3.6 ± 0.4 dB typ |
| Isolation | 14 dB min |
| Ripple | N/A |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Coupling | 3 dB nom. |
| Impedance | 50 ohms |
| Power Handling Avg | 30 W max. |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Connectors Type | SMA-F |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Indoor Status | Yes |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 9.7 mm |
| Product Length | 25.4 mm |
| Product Width | 12.7 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| ECCN Number | EAR99 |
| Harmonized System Code | 8525503035 |
| Unit Packaging Weight | 16.7 g |
| KEY SPECIFICATIONS | |
| Bandwith | 6.4 GHz |
| Frequency | 6 - 12.4 GHz |
| Noise Figure | N/A |
| RF SPECIFICATIONS | |
| Gain | N/A |
| Gain Ripple | N/A |
| Input VSWR | 1.58:1 max. |
| Insertion Loss | 3.6 ± 0.4 dB typ |
| Isolation | 14 dB min |
| Ripple | N/A |
| ELECTRICAL SPECIFICATIONS | |
| Coupling | 3 dB nom. |
| Impedance | 50 ohms |
| Power Handling Avg | 30 W max. |
| INTERFACE SPECIFICATIONS | |
| Connectors Type | SMA-F |
| ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS | |
| Indoor Status | Yes |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Product Height | 9.7 mm |
| Product Length | 25.4 mm |
| Product Width | 12.7 mm |
| ADDITIONAL INFORMATION | |
| ECCN Number | EAR99 |
| Harmonized System Code | 8525503035 |
| Unit Packaging Weight | 16.7 g |