Actox
Actox AL30025N - 25 KHz-Stability Ku-Band PLL LNB, N-Type
Product Code:
AL30025N
Manufacturer Part Number (MPN):
AL30025
Condition:
New
Availability:
YES
Weight:
0.30 KGS
Width:
6.00
(cm)
Height:
2.20
(cm)
Depth:
12.50
(cm)
Contact us @888.315.9545 or contact@orbitalconnect.com
AL30025N - 25 KHz-Stability Ku-Band PLL LNB
This unit features:
- +/- 25 KHz stability
- Smallest package size and weight
- RoHS compliant
- 3 year warranty
| Model | RF Frequency | Local Frequency | IF Frequency | Connector |
| AL30025N | 12.25-12.75 GHz | 11.30 GHz | 950 to 1,450 MHz | N-type |
| Parameter | Value |
| Conversion gain | 55 to 70 dB |
| Input VSWR | 2.5 : 1 typ. |
| IF connector | N-type |
| RF interface | WR - 75 Grooved |
| Phase noise | -70 dBc/Hz @100 KHz -80 dBc/Hz @1 KHz -85 dBc/Hz @10 MHz |
| Power supply | +12 - +24 VDC |
| Operating temperature | -40C - +60C |
| Dimensions (mm) | 125 x 60 x 22 |
| Gain flatness | 4 dB p-p max. |
| Output VSWR | 2.5 : 1 typ. |
| IF impedance | 75 or 50 ohms |
| Leakage | -55 dBm max. |
| Noise figure | 0.8 dB max. |
| Current | 200 mA max. |
| Storage temperature | -40C - + 80C |
| Weight (g) | 300 |
5 customers are viewing this product
Details
AL30025N - 25 KHz-Stability Ku-Band PLL LNB
This unit features:
- +/- 25 KHz stability
- Smallest package size and weight
- RoHS compliant
- 3 year warranty
| Model | RF Frequency | Local Frequency | IF Frequency | Connector |
| AL30025N | 12.25-12.75 GHz | 11.30 GHz | 950 to 1,450 MHz | N-type |
| Parameter | Value |
| Conversion gain | 55 to 70 dB |
| Input VSWR | 2.5 : 1 typ. |
| IF connector | N-type |
| RF interface | WR - 75 Grooved |
| Phase noise | -70 dBc/Hz @100 KHz -80 dBc/Hz @1 KHz -85 dBc/Hz @10 MHz |
| Power supply | +12 - +24 VDC |
| Operating temperature | -40C - +60C |
| Dimensions (mm) | 125 x 60 x 22 |
| Gain flatness | 4 dB p-p max. |
| Output VSWR | 2.5 : 1 typ. |
| IF impedance | 75 or 50 ohms |
| Leakage | -55 dBm max. |
| Noise figure | 0.8 dB max. |
| Current | 200 mA max. |
| Storage temperature | -40C - + 80C |
| Weight (g) | 300 |