Actox
Actox ABA4SKXLF - 4W Super Mini Ext. Low Ku-Band BUC, F-Type
Actox 4W Super Mini Ext. Low Ku-Band BUC
| ||||||||||||||
| Parameter | Value |
| Output interface | Waveguide, WR-75G |
| Output power | +36 dBm minimum over temperature |
| Conversion gain | 62 dB nom. |
| External reference required frequency | 10 MHz (sine-wave) |
| External reference input power | -5 to +5 dBm @ input port |
| Phase noise (Exceeds Intelsat’s standard IESS308/309) | -53 dBc/Hz max. @ 10 Hz |
| Input V.S.W.R. | 1.5:1 max |
| Output V.S.W.R. | 1.5:1 max |
| Vibration & shock | Complies with MIL-STD-810E |
| Size (mm) | 84 (L) x 68 (W) x 49.5 (H) |
| Weight | 0.340 kg max. (0.75 lbs max.) |
Actox 4W Super Mini Ext. Low Ku-Band BUC
| ||||||||||||||
| Parameter | Value |
| Output interface | Waveguide, WR-75G |
| Output power | +36 dBm minimum over temperature |
| Conversion gain | 62 dB nom. |
| External reference required frequency | 10 MHz (sine-wave) |
| External reference input power | -5 to +5 dBm @ input port |
| Phase noise (Exceeds Intelsat’s standard IESS308/309) | -53 dBc/Hz max. @ 10 Hz |
| Input V.S.W.R. | 1.5:1 max |
| Output V.S.W.R. | 1.5:1 max |
| Vibration & shock | Complies with MIL-STD-810E |
| Size (mm) | 84 (L) x 68 (W) x 49.5 (H) |
| Weight | 0.340 kg max. (0.75 lbs max.) |